Trenutni direktor IUS Centra za balkanske studije učestvovao na Evropskoj konferenciji o liderstvu

Coordinator of the IUS Balkan Studies Center participated at the European Leadership Conference

U četvrtak, 15. decembra 2016. godine, prof. dr. Mesut Idriz, trenutni direktor IUS Centra za balkanske studije učestvovao na Evropskoj konferenciji o liderstvu pod nazivom: Društveni koncenzus, međureligiozno razumijevanje i regionalna saradnja za novu Europu”, održana u hotelu Holiday u Sarajevu.

Konferenciji su, također,prisustvovali  predsjednik jevrejskog društva u Bosni i Hercegovini Jakob Finci i Kardinal Vinko Puljić, koji su bili govornici.

Na kraju konferencije, prof. dr. Mesut Idriz  dao je izjavu za medije: “Osim rata, Sarajevo je bilo poznato kao historijska kolijevka stoljećima, grad koegzistencije, kao jedini grad u Evropi koji je prakticirao i nastavlja da praktikuje međureligioznost i interkulturalnost. Stoga, Evropa ima dosta toga da nauči od Sarajeva.”